Zobacz wątki bez odpowiedzi | Zobacz aktywne wątki Teraz jest 25 paź 2014, o 00:47

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Zwrot kosztów dojazdu 
Autor Wiadomość

Post Zwrot kosztów dojazdu
Jak udokumentować koszty dojazdów np. do poradni, na wizyty lekarskie, zabiegi rehabilitacyjne itp.?
część z tych wyjazdów odbywałam z bratem - jego samochodem i oczywiście nie mam na to faktury, inne dojazdy były środkami komunikacji miejskiej i busami - wiadomo że nie mam na to biletów imiennych, co najwyżej zwykłe no i mam potwierdzenia że faktycznie do danego miejsca (poradni, ośrodka, szpitala itp) dojechałam bo sa zapisy w kartach leczenia.

Chciałabym aby TU zwróciło mi koszty które poniosłam.
Czy koszty tych dojazdów moża rozliczyć w oparciu o ryczałt?

Moze ktoś miał z tym do czynienia? jeśli tak - bardzo prosze o jakiekolwiek wskazówki (na co uważać, o czym nie zapomnieć.)

Będę wdzięczna za pomoc

16 sie 2008, o 13:14

Post Re: Zwrot kosztów dojazdu
Oczywiście zakład ubezpieczeń jest zobowiązany zwrócić Pani koszty dojazdów do lekarzy, na rehabilitacje itd. Wszystkie te dojazdy muszą być potwierdzone, tzn. muszą wynikać np. z historii choroby z poradni, zaświadczenia o odbywaniu rehabilitacji. Nie musi Pani mieć faktur. Wystarczy skserować dowód rejestracyjny pojazdu, którym Pani dojeżdżała (czyli samochodu brata) i wypisać w jakich dniach gdzie Pani dojeżdżała i ile jest kilometrów, np. 15.08.08 r - trasa Warszawa - Poznań, w jedną stronę 200 km, w obie 400 km. i tak wszystkie dni p[o kolei. Na końcu zliczyć wszystkie kilometry i napisać ile spala średni samochód jakiego paliwa na 100 km i w ten sposób obliczyć wartość poniesionych kosztów dojazdów.

16 sie 2008, o 17:39
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]